Please assign a menu to the primary menu location under MENU

GenelKültürModaYaşam

1960’lı Yılların Modasını En İyi Simgeleyen Stil İkonları

1960'lar stil ikonları
572views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1950′ ler 2. Dünya savaşının bitimi ile modada özgürlüğün ilk seslerinin duyulmaya başladığı yıllar ve 60’larda bu seslerin tam olarak modaya yansıdığını görüyoruz. Onlar 60’ların yaramaz, asi ruhunun tarz kadınları ve tüm zamanların stil ikonu ! 60’lı yıllar her zaman özgün ve özgür daha önemlisi ruhu olan yıllardı. Şimdilerin taklitleri, birbirinin aynısı olan her şeyin yerine kıyafet olsun, isimler olsun özgünlüğü seçen ve sade parçalarla da stil ikonu olunabileceğini gösteren isimlerin olduğu zamanlardı. Yani demem o ki bizden daha şanslıydı dönem insanları. Ben sizler için 7 stil ikonunu inceledim. Gülümsemelerini en önemli aksesuarları olarak kullanan kadınlara beraber bakalım. 🙂

1. Grace Kelly

Zarafet kelimesinin tam karşılığı da diyebiliriz Grace Kelly için. Monaco Prensesi olmadan önce de Hollywood’un başarılı oyuncularındandı. Yüksek bel etekleri, beyaz eldivenleri, inci takıları ve kusursuz güzelliği ile hala moda dünyasına ilham olan zamansız bir isim.

2. Jean Shrimpton

İlk süpermodellerden biri olan Jean Shrimpton, klasik parçaları kendi özgür ruhu ve saçlarıyla harmanlıyor. Estetik bir duruş ve sadelikle de bize seksi görünülebileceğini göstermiştir.

3.Marianne Faitfull

Mini elbiseleri, kürk mantoları, diz boyu çizmeleri ile akıllarda kalan isim. The Rolling Stone kurucu üyelerinden  Mich Jagger ilişkisiyle de şarkılara ilham olmuş, 60’ların rock ikonu’dur.
Başrolünü Alain Delon ile paylaştığı The Girl on a Motorcycle filmini izlemelisiz! 🙂

4. Jane Birkin

Serge Gainsbourg ile 12 yıl ama aslında ömür boyu süren tutku dolu ilişkileri, özgür ruhu ve salaş tarzı, asimetlik kesimleri, mini etekleri ile akıllarda kalan ikonik isimlerden.

5. Jacqueline Kennedy Onassis

Daha çok klasik bir stil oluşturan, tek renk döpiyesler ve beyaz takımları ile 35. ABD first lady’si 60’ların efsanelerindendi.

6. Brigitte Bardot

Ve Tanrı Kadını Yarattı… 60’larda kadın özgürlüğünün temsilidir. Kıyafetlerin çok da önemli olmadığını bakışların ve ruhun onu anlamlaştırıp güzellik kattığını bize gösteren efsanevi isim. Sade seçimlerle kendi güzelliğini ortaya çıkarmanın özgüven belirtisi olduğunu savunuyor. Salaş saçları ve anlamlı bakışları ile günümüzde de en güzel kadınlar arasında anılmaktadır.

7. Audrey Hepburn

Kalın kaşları, cigarette pantolonları, feminen tarzı veya romantik elbiseleri… Siyah elbisesini tamamladığı kırmızı ruju ve incileri ile avant garde bir isim. Babetleri en çok kullandığı parçalardandı. Pixie saç kesimi ve zarifliği ile bizi hala büyülüyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response