Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Genel

90’larda Ana Karakterlerin Gölgesinde Kalmış 14 Çizgi Film Karakteri

282views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

90lı yıllarda hepimizin favori çizgi film karakteri olmuştur: hep onlar gibi olmak istediğimiz, kullandığımız her şeyde onlardan bir detayın olmasını istediğimiz. Ancak bu karakterlerin yanı sıra bir de ikinci planda kalmış, duyunca sizi tekrar 90larda zaman yolculuğuna çıkaracak 14 çizgi film karakterini sizler için bir araya getirdik.

1. Temel Reis’deki Sürekli Hamburger Yemesiyle Ünlü ‘Wimpy’

Temel Reis’in bu karakter için Köftehor diye hitap etmesine şaşmamak gerek zira kendisi hamburgerle bütünleşmiş durumdadır ve tek meşguliyeti hamburger yemektir.

2. Ninja Kaplumbağalar’daki ‘April’

Güçlü ve baş karakter Baxter Stockman’ın asistanıdır. Kaplumbağaları dış dünyaya dair yönlendirerek onlara Güzin ablalık yapar bu yönüyle.

3. Winnie the Pooh’daki Kanguru ‘Roo’

Her bölümde göremeyiz kendisini. Aslan karakteri Tigger’ın en yakın arkadaşı olmasının yanı sıra oldukça hiperaktif ve eğlenceli genç bir erkek kangurudur.

4. Tom ve Jerry’deki  ‘Mammy Two Shoes’

Evin orta yaşlı ve siyahi Amerikalı hizmetçisi olan bu karakter pek gizemlidir. Başını asla göstermeyişiyle ünlüdür, hep gövdesi ve ayağındaki büyük terlikleriyle karşımıza çıkarak hafızalarımızda yer etmeyi başarmıştır.

5. Bugs Bunny’deki Avcı ‘Elmer Fudd’

Bugs Bunny’nin baş düşmanıdır. Eğlenceli fakat yaptıklarıyla bir o kadar da avaldır. Tavşan her seferinde onu altemesine rağmen O, avından vazgeçmez.

6. Captain Tsubasa’daki ‘Tachibana Kardeşler’

Futbolda onları izleyen herkesi şaşırtırlar. İnatçılıklarıyla da bilinen bu karakterler direklerin üzerine çıkmak gibi  kendilerine özgü ilginçlikleriyle bilinirler. Japonya milli takımında Tsubasa’nın gerisinde kalsalar da kardeşlerin birbirlerine olan bağlılığı takım ruhunu etkilemiştir.

7. Pokemon’daki Ash’ın Arkadaşı ‘Misty’

Ash’ın seyahatlerinde ona eşlik eder genelde. Araları bazen çekişmeli geçse de sempatik bir ikili olmuşlardır.

8. Beyblade’deki ‘Bilgiç’

Gözlerini bir türlü göremediğimiz bu karakter kafasındaki gözlüğüyle ve yanından hiç eksik etmediği bilgisayarıyla bütünleşmiş durumdadır.  Pek zekidir kendisi. Takımın teknik yönden eksiklerini belirlemede üzerine yoktur. Takao ve Kai gibi güçlü karakterlere akıl verir.

9. Tweety’deki ‘Granny Babaanne’

Tweety adındaki kuşuna bağlılığıyla bilinen bu sevimli karakter, tek söylediği ‘’Bir kedi gördüm sanki.’’ cümlesi olan kuşundan ayrılamamasıyla bilinir.

10. Scooby Doo’daki ‘Velma’

Zekiliğiyle grubu yönetme işini bu karakter üstlenir. İpuçlarını bulmak bundan sorulur. Tek eksi yönü; dillere destan kalın çerçeveli siyah gözlüğü, grup panik anında koşarken her seferinde yere düşer.

11. Jetgiller’deki ‘Henry Orbit’

Jetgillerin her türlü tamir ihtiyacını giderir. Ana karakterlerden George’a tavsiye vermekten asla geri kalmaz. Bir de Mac adında bit robotu vardır.

12. Taş Devri’ndeki Dino

Çakmaktaşlar ailesinin vefakar ev hayvanı Dino bu ailenin yanından hiç eksik olmaz. Kendisi yaşadığı dönemin standartlarına o kadar uygundur ki evde beslenmesinin yanı sıra kendine has rengiyle de dikkatleri üzerine çeker.

13. Şirinler’deki Gargamelin kedisi ‘Azman’

Sahibi Gargamel’in kötülüklerine karşı hep uysaldır ve O’nun bir dediğini iki etmez. Şirinleri yakalamak için geliştirdiği stratejileri hep başarısızlıkla sonuçlanmıştır bu bedbaht kedinin.

14. Cedrick’in En İyi Arkadaşı ‘Christian’

Cedrick’in sıra arkadaşıdır, Caprise’e aşıktır. Cedrick’e sürekli Chen’i elde edebilmesi için akıl verse de bunlar işe yaramaz, her seferinde O’nun planlarını altüst eder.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response