Please assign a menu to the primary menu location under MENU

ModaYaşam

Alışveriş Rehberi 101

182views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Markaların indirim sezonunu başlatması ile indirim günlerinde alışveriş yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair ufak bir rehber hazırladık.


Bütçe Belirleyin

Alışverişe çıkmadan önce ihtiyacım olmayan ürünleri almayacağım desek bile çoğu zaman sözümüze sadık kalmıyoruz. Gözümüze cazip gelen taksitlendirmeler, 2 al 1 öde fırsatlarıyla kabaran iştahımız bütçemize bir bıçak gibi saplanıyor. bunun önüne geçmek için yanınıza limiti az bir kredi kartı alabilir ya da kendinize belirlediğiniz nakit miktarıyla alışverişe çıkabilirsiniz.


Kendinize sorular sorun.
  • Hangi ürün bana daha çok fayda sağlar?
  • Hangi üründen daha uzun vadede verim alabilirim?
  • Bu ürünü önümüzdeki sezon bulabilir miyim ?
  • Bu ürün şu anki fiyatını hak eden bir ürün mü ?
  • Bu ürünün fiyatı indirim dönemi boyunca düşmeye devam eder mi ?

Bu sorular üzerinde yoğunlaştığınızda gereksiz harcamalardan kaçınabilir, göz alıcı ürünlerin kafa karıştırıcılığı arasında verimli bir alışveriş yaparken tasarruf edebilirsiniz.


Keşfe Çıkın

İndirim sezonunda elden çıkarılmak istenilen ürünler genelde mağaza girişinde göze çarpar. Ön planda olan ürünleri inceleyebilir, insanların hangi ürünlere yöneldiğini gözlemlerken trendler hakkında fikir edinebilirsiniz. Hangi reyonda ne kadar yoğunluk olduğunu inceleyin. Bu sayede insanların neler aldığını gözlemleyerek almak istediğiniz ürünler hakkında fikir edinebilirsiniz.


İndirimin Son Haftasını Bekleyin

Almak istediğiniz ürün çabuk tükenecek bir ürün değilse indirimin son haftasını bekleyin. İndirim haftalarında %50’ye varan indirimler lanse edilse de çoğu zaman %50’lik bir indirim göremiyoruz. Markalar son hafta ürünleri eritmek için genel indirimin üzerine bir miktar indirim daha yapabiliyor. Örneğin 60 liraya aldığınız bir ürünün 20 liraya düştüğünü görebilirsiniz.


Online Alışverişi Deneyin

Geleneksel alışverişin aksine markalar web sitelerinin popülerliğini arttırmak adına daha sık indirim ve kampanya yapıyor. Aracı siteler ile daha fazla indirim kazanabilirsiniz. Mağazada beğenip denediğiniz ürünü online olarak satın almak çoğu zaman daha avantajlı bir seçenek olacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response