Please assign a menu to the primary menu location under MENU

GenelKültür

Cadılar Bayramı Günü İzleyebileceğiniz Filmler

352views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cadılar Bayramı gittikçe yaklaşıyor. Cadılar Bayramının tadını daha iyi çıkarabilmek için kesinlikle yurtdışına gidin ve konseptli muhteşem partilere katılın diyebiliriz. Fakat gerçekçi olmak lazım. Çoğumuzun elinde böyle fırsat maalesef yok. (Bu fırsata sahip olanlara şimdiden iyi eğlenceler) Ama yurtdışına gidemiyorsunuz diye Cadılar Bayramı ruhunu yaşayamayacaksınız gibi bir duruma da kendinizi düşürmeyin.

31 Ekim Salı günü gece yarısına doğru Cadılar Bayramına uygun bir film seçerek işe başlayabilirsiniz. Filmin keyfini daha da çıkarmak için arkadaşlarınızı evinize davet edebilir, pizza sipariş edip patlamış mısır hazırlayabilirsiniz. Ben iyice Cadılar Bayramı ruhunu yakalayacağım diyorsanız da balkabağı oymak yerine balkabağından bir tatlı yapabilirsiniz.

31 Ekim gecesi Cadılar Bayramı ruhunu yaşayabileceğiniz 5 filmi sizler için listeledik. Eğer bu filmler de bana yetmiyor derseniz hazırladığımız diğer listeye de göz atabilirsiniz.

 

 

 

Halloween

Fazla söze gerek yok herhalde. Filmin adı zaten Cadılar Bayramı ve izlenecek filmler arasında ilk sıraya yerleşmeyi hak ediyor.

Michael Myers adındaki katilimiz, kız kardeşini bir Cadılar Bayramı gecesinde öldürdükten sonra bir akıl hastanesine tıkılmıştır. Bu cinayetin üzerinden 15 yıl geçtikten sonra ise Myers, bir yolunu bularak akıl hastanesinden kaçmayı başarır. Kaçtıktan sonra Haddonfield adındaki kasabasına döner ve cinayetler işlemeye başlar.

 

Halloween

 

 

Fright Night

Fright Night, korkutucu olduğu kadar da içerisinde mizah öğeleri bulunduran bir film.

Charley Brewster adındaki genç bir çocuğun evinin yanına yeni bir komşu taşınır. Charley bu kişinin bir vampir olduğunu düşünmektedir fakat hiç kimseyi inandıramaz. Çevresindeki genç kızların da yavaş yavaş ölmeye başlaması ile Charley bu duruma kayıtsız kalamaz. En sevdiği korku temalı televizyon programındaki vampir avcısı olan Peter Vincent’dan yardım ister.

 

Fright Night

 

 

The Exorcist

The Exorcist, çıktığı sene büyük bir gişe hasılatı yapan ve Amerika’daki sinema izleyicisini hiç olmadığı kadar korkutan bir film olma özelliğini taşıyor. Tabi bizi cinli, perili filmler nasıl korkutuyorsa onları da içine şeytan kaçmış insanlar korkutuyor.

12 yaşındaki kız çocuğu Regan, aktris olan annesi ile birlikte Washington’da yaşamaktadır. Günler geçtikçe Regan’da fiziksel ve ruhsal olarak garip değişiklikler fark edilir. Annesi bu duruma çare bulmak için kızını çeşitli branşlardaki doktorlara götürür fakat işe yaramaz. En sonunda anne, kızının bir şeytan tarafından sahiplenildiğini düşünür ve inancı hakkında şüpheleri bulunan genç bir rahibi yardıma çağırır. Genç rahip kızın içindeki şeytan ile mücadele ederken, inancı hakkındaki şüphelerini de sorgulayabilecektir.

 

The Exorcist

 

 

Beetle Juice

Tim Burton’ın ilk filmi olma özelliğini taşıyan Beetle Juice, korku yerine bir komedi filmi olarak adlandırılırsa daha doğru olacaktır. Cadılar Bayramı gecesinde sürekli korkacak değiliz. Biraz gülmeye de ihtiyacımız var.

Yeni evli bir çift olan Adam ve Barbara geçirdikleri bir trafik kazası yüzünden aniden ölürler. Fakat öldükten sonra ikamet ettikleri evde hayaletleri tıkılıp kalır. Özenle dekore ettikleri eve, ölümlerinden sonra yeni bir aile taşınır ve evlerini sil baştan düzenlemeye başlarlar. Bu duruma üzülen çift, yeni gelen aileyi evden kovmak için Beetle Juice’u çağırırlar. Fakat Beetle Juice onların başına yeni dertler açacaktır.

 

Beetle Juice

 

 

Scream

Sydney Prescott adındaki genç bir kıza, annesinin ölümünün üzerinden bir yıl geçtikten sonra garip telefon aramaları gelmeye başlar. Arkadaşları da bu durumdan mustariptir. Bu aramaları yapan kişinin beyaz maske ve siyah cübbe giyen bir katil olduğunu öğrenen gençler yavaş yavaş bu katil tarafından öldürülmeye başlanacaktır. Bu katilin Sydney’in annesini öldüren kişi olduğunu ve katilin intikam için geldiğini düşünürler.

 

Scream

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response