Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Spor

Zorlu Turların Kurtarıcısı Elektrikli Bisiklet Deneyimi

178views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1800lü yılların sonlarından bu yana kullanılan elektrikli bisiklet, geçirdiği evrimler sonucu son birkaç yılda dikkatleri üzerine çekmekte.


Bataryası dolu olmadığında dahi sürüş deneyimi sunuyor

Görünüş açısından normal bisiklet modellerine benzeyen bu bisiklet türü de koruma başlığı ile kullanılıyor. Bataryası dolu olmadığında normal bisikletle aynı işlevi görüyor tek yapmanız gereken pedal çevirmek… Ancak standart bisiklete ek olarak motor, motor sürücü devresi ve bataryanın birleşimiyle oluşuyor. Bataryası istediğiniz zaman istediğiniz yerde şarj edebileceğiniz türde bir cihaz ve sizi 4-5 saat idare edebiliyor. Ekipmanların, onu biraz daha ağır ve pahalı yapması ilk başta gözünüzü korkutmasın çünkü sahip olduğu imkanlarla sıradan bir bisikletin sağladığından çok daha fazlasını sunuyor. Bunlar neler mi? En büyük avantajlarının başında, bisikleti sürerken rüzgara ya da yüksek eğimli, engebeli bölgelere karşı hızınızı destekleyerek sizi gideceğiniz yere çok daha kısa sürede ulaştırma imkanı geliyor.


Uzun turlarda farkını ortaya koyuyor

Evet, sıradan bisikletleri sürmesi bir yere kadar eğlenceli ve daha hafif ancak uzun turlarda bu nitelikler değişebiliyor. Bunun sebebini katıldığım turlarda sıklıkla yaşadığım durumlardan birine örnek vererek açıklayayım: 45-50 km’lik bir sürüşün ardından karşılaştığımız dik yamaçlı bir bölgede bazılarımız yamaçlarının olması. Ayrıca bisikletten inerek yaya çıkmaya çalışırken, bazılarımız vites ayarını en düşük seviyeye getirip yamaç boyunca yavaş yavaş ilerleyerek yol almaya çalıştı.  Ancak elektrikli bisikleti olan arkadaşımız bize kıyasla, çok daha az yoruldu ve sürüşü eziyete dönüşmedi. İşte bu ve benzer durumlar için elektrikli bisiklet kesinlikle aranan alternatiflerin başında yer alıyor.


Zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor

Düşünsenize, işe ya da okula giderken şehrin korkunç trafiğine takılmak yerine neden elektrikli bir bisikletle yolunuzu kısaltıp yolculuğunuzu daha zevkli hale getirmeyesiniz ki ? Böylelikle şehrin düz yollarında hızınıza hız katacak elektrikli bisikletle zamandan da tasarruf ederek işe geç kalma ihtimalinizi düşüreceksiniz. Sürücü belgesi sahibi olmanızı şart koşmadan kullanım kolaylığı sunması da cabası.

Bu deneyimin her yaştan insana hitap ediyor oluşu, hem bu kültürün yayılmasına katkıda bulunuyor hem de yolda karşılaşacağınız engellere karşı meydan okumanızı kolaylaştırıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response