Please assign a menu to the primary menu location under MENU

ModaYaşam

Erkeklerde Yüz Şekline Göre Gözlük Nasıl Seçilir?

617views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gözlük seçimi her zaman göründüğü kadar kolay bir seçim olmayabilir. Bazen taktığınız bir gözlük inanılmaz bir şekilde yüzünüzle tam bir uyum içinde olabilirken bazen ise onlarca gözlük denemesi yaptıktan sonra bile yüzünüze uyan bir gözlük bulamayabilirsiniz. Sizi uğraştıran ve keyifsiz bir süreç haline dönüşen gözlük seçiminin önüne yüz şeklinizi tanıyarak ve hangi gözlüklerin yüz şeklinize uyabileceğini öğrenerek geçebilirsiniz.

Bu rehberimizde yaşadığınız bu soruna bir çözüm bulmaya çalıştık.

 

Kare Yüz İçin Gözlük Seçimi

Belirgin ve açık bir alın, keskin ve köşeli bir çene çizgisi ile kendini gösteren kare yüz ayrıca adından da anlaşılacağı üzere yüzün uzunluğunun ve genişliğinin birbirine eşit olmasını da gösterir.

Bu tarz bir yüze sahip olan erkeklerin yüz tiplerine en iyi uyacak gözlük tipini seçmelerindeki en önemli kural, yüz şekillerine tam bir zıtlık içeren gözlükleri seçmeleridir. Yuvarlak ve oval çerçeveler veya kedi gözü çerçeveler sahip oldukları eğimler ile yüzünüze daha yumuşak bir görünüm sunarlar.

Kare Yüz / Alternatif 1
Kare Yüz / Alternatif 2

 

 

 

Yuvarlak Yüz İçin Gözlük Seçimi

Kare yüzde olduğu gibi yuvarlak yüz tipine sahip olan insanların da yüzlerinin uzunlukları ve genişlikleri birbirlerine eşit olmakla birlikte kare yüze göre daha yumuşak yüz çizgilerine sahip olmaktadırlar. Ayrıca dolgun yanaklara, geniş bir alına ve yuvarlak bir çeneye sahiptirler.

Yuvarlak yüz tipine sahip olan erkeklerin gözlük seçiminde dikkat etmesi gereken hususlara gelecek olursak; yüzlerinin boyutlarından daha geniş olan bir gözlük seçimi yapmaları önemlidir. Çünkü bu tarz gözlükler, yüze olduğundan daha ince bir görünüm vermeye olanak sağlar. Son olarak, renkli veya baskılarla bezenmiş gözlükler de yuvarlak yüz tipine sahip insanların kullanabileceği gözlükler sınıfına girer.

Yuvarlak Yüz / Alternatif 1
Yuvarlak Yüz / Alternatif 2

 

Oval Yüz İçin Gözlük Seçimi

Oval yüz erkeklerin genelinde bulunan yüz tipidir. Bu yüz tipinde çene, alından çok az daha dar olmakla beraber yüz oranları genel olarak dengelenmiştir. Çıkık elmacık kemikleri bu yüzün tipik bir özelliğidir.

Oval yüz tipine sahip insanlar, yüzlerinin en geniş bölümünden daha geniş gözlük seçimi yapmalıdırlar. Klasik dikdörtgen şekilli gözlükler ise daha sofistike ve çalışkan bir görünüm sunabilir.

Oval Yüz / Alternatif 1
Oval Yüz / Alternatif 2

Kalp veya Elmas Yüz İçin Gözlük Seçimi

Bu yüz tipine sahip olan insanların yüzleri, geniş bir alın, dar bir çene ve çıkık elmacık kemikleri ile tam olarak bir kalp görüntüsü sunar.

Bu yüz tipine sahip olanlar gözlük seçimlerini yaparken, yüzlerinin üst kısmının enini en aza indirecek ve çeneyi olduğundan daha geniş gösterecek gözlükleri seçmelidir. Ayrıca açık renklerde gözlükler de kalp yüz tipine sahip insanlar tarafından seçilebilir.

Kalp veya Elmas Yüz / Alternatif 1

Kalp veya Elmas Yüz / Alternatif 2

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response