Please assign a menu to the primary menu location under MENU

GenelKültür

Cadılar Bayramı (Halloween) Partileri İçin Hazırlaması Kolay Kostüm Fikirleri

653views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cadılar Bayramı’na (Halloween)az bir zaman kaldı. Belki Cadılar Bayramı gecesi, evinizde pijamalarınızı çekip korku filmleri maratonu yapmayı düşünüyorsunuz. Belki de Halloween konseptli bir partiye davetlisiniz. Eğer bir partiye gitmeyi düşünüyorsanız, kostüm olarak ne giyeceğiniz hakkında bir fikir bulmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Fazla stres yapmanıza gerek yok. Bu sıkıntınıza çare olabilecek Cadılar Bayramı kostüm fikirleri verebiliriz. Kostümlerin hem yapımları kolay hem de maliyetleri ucuz olacak.

Bu arada fotoğraflardaki kostümlerin aynısını yapacaksınız diye bir şey yok. Bizim buradaki amacımız elimizdeki malzemeler ile basit ve güzel bir kostüm oluşturmak. Sizlere bu listede vereceğimiz yol haritası ile de hoşunuza giden kostümü kolayca hazırlayabileceksiniz.

 

 

 

Tanrıların Tanrısı Zeus

Hazırlaması en kolay kostümlerden birisi olabilir. Bu kostümle partiye katıldığınızda ise, “nereden aklına geldi böyle bir kostüm fikri?” sözlerini de duyacağınızı garanti edebiliriz. Şimdi geçelim kostümün hazırlanmasına;

Öncelikli olarak karton bir kutu bulun. Kartonun geniş kısmına bir yıldırım şekli çizdikten sonra bir makas yardımı ile kesin. Kartondan yıldırım şeklini sarı bir boya ile boyayın.

Yatağınıza serdiğiniz beyaz bir nevresimi alın. Korkmayın, kesmenize gerek yok. Bacaklarınızı ve bel bölümünüzü sarın. Kalan bölümü ise bir Tarzan misali belinizden omuzunuza çapraz bir şerit çıkacak şekilde birleştirin. (Aslında Tarzan kostümünü de deneyebilirsiniz fakat o gecenin soğuk olacağı kesin! Hasta olmak istemezsiniz!)

Beyaz renkte ucuz bir peruk alın ve başınıza geçirin. Son olarak ise, yapay beyaz bir sakalı yüzünüze yapıştırın. Zaten benim sakalım Tanrılar Tanrısı Zeus kadar uzun diyorsanız da, sakallarınızı beyaz bir sprey boya ile boyayabilirsiniz.

 

Tanrılar Tanrısı Zeus

 

 

Frida Kahlo

Kadınlar için güzel ve sade bir Halloween kostümü olacağı kesin. Hazırlaması da fazla vaktinizi almayacaktır.

Öncelikli olarak kıyafetlerinizi giymek ile başlayabilirsiniz. Sadece 2 kıyafete ihtiyacınız var. Birisi bacaklarınızı bileklerinize kadar örtecek bir etek diğeri ise yakanızı biraz daha açık gösterecek olan bir bluz. Seçeceğiniz kıyafetlerin renklerinin biraz otantik olmasında fayda var.

Kıyafetlerinizi giydikten sonra sıra saçınıza geldi. Saçınızı bu videoya göz atarak Frida Kahlo’nun tipik saç şekline çevirebilirsiniz.

Saçınızı hallettikten sonra çeşitli çiçeklerden yapılmış bir tacı başınızın üzerine geçirin. Evde rengarenk taşları bulunan ağır bir kolyeniz var ise, onu da boynunuza geçirebilirsiniz. Eğer yok ise, farklı bir kolye de takabilirsiniz.

Son olarak makyajınız kaldı. Makyajın nasıl yapıldığına da yukarıda linkini verdiğimiz videodan göz atabilirsiniz.

 

Frida Kahlo

 

 

Harry Potter

Evet, Harry Potter filmlerinin hayranlarını da unutmadık.

Harry Potter demek yuvarlak çerçeveli gözlük demek. Kostümü hazırlamaya başlamadan önce yuvarlak çerçeveli bir gözlük kesinlikle edinin.

Evet, gözlüğü taktınız. Şimdi siyah bir cübbe bulacağım diye uğraşmanıza gerek yok. Evinizde bulunan siyah bir örtüyü cübbe olarak kullanabilirsiniz. Yakanızdan çengelli iğne ile de tutturdunuz mu, cübbeden bir farkı yok.

Sıra takacağınız atkıda. Malumunuz Gryffindor’un renkleri sarı kırmızı. Direk bir Galatasaray atkısı bulun ve boynunuza geçirin. Çaktırmayın! Galatasaray logosu cübbenin içerisinde gizli.

Son olarak da kırmızı bir pilot kalem ile alnınıza meşhur yarayı çizersiniz. Bir ağaç dalından kendinize asa yaptığınız zaman da kostümünüz hazır. Asayı mahallenizdeki bir milyonculardan da bulabilirsiniz.

 

Harry Potter

 

 

Ölü Gelin

Diğerlerine nazaran biraz daha meşakkatli olan Halloween kostümümüze geldik. Bu kostüm için mavi bir boyaya ihtiyacınız var. İlla alacağım diye uğraşmanıza gerek yok. Evinizdeki mavi bir pastel boyayı da kullanabilirsiniz.

Bu kostümde makyaj önemli. Mavi boya ile çok fazla abartmadan, elbisenizi giydikten sonra vücudunuzun açık kalan yerlerini boyayın. Boyadığınız yerlerin üzerinden pudra ile geçin. Siyah göz kaleminizle de gözlerinizin altına ve vücudunuzun çeşitli yerlerine gölgelendirmeler yapın.

Bu kostümde de beyaz bir nevresime ihtiyacınız var. Fakat atmayı düşündüğünüz bir nevresim daha iyi olacaktır. Çünkü üzerinde hafif yırtıklar açmanız gerekli. Nevresimi vücudunuza bir gelinlik gibi geçirdikten sonra üzerinde ufak yırtıklar açın. Siyah boya ile de bazı yerlerini boyayarak kirlenmiş bir görüntü çıkarmaya çalışın.

En son olarak da, evinizdeki eski bir perdeyi keserek duvak haline getirin ve yüzünüzü kapatacak şekilde takın. Duvağı da bir milyonculardan alabilirsiniz.

 

Ölü Gelin

 

 

Bob Ross

Çocukluğumuzun ressamı. Bize resim sanatını sevdiren sanatçı Bob Ross olmaya ne dersiniz? Cadılar Bayramı için Bob Ross biraz naif kalacaktır fakat denemekten zarar gelmez.

İlk olarak bonus kafa bir peruk alın ve başınıza geçirin. Sakalı olanların hiçbir şey yapmasına gerek yok. Sakalı olmayanların yapay bir sakal almaları gerekli.

Saç ve sakal kısmını hallettikten sonra biraz yıpranmış olan lacivert kot pantolonunuzu giyin. Babanızın veya sizden daha büyük olan bir yakınınızın gömleklerinden birisini ödünç alın ve giyin. Gömleğin eteklerini pantolonunuzun içine sokmayı unutmayın.

Kırtasiyeden aldığınız boya paletinin üzerine boyaları dökün ve kurumasını bekleyin. Boyalar kuruduktan sonra paleti ve boya fırçasını elinize alın. Şimdi Bob Ross’tan bir farkınız kalmadı!

 

Bob Ross

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response