Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Anne ve Bebek

İlginç ve Kullanışlı 10 Bebek Ürünü

259views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hamileliğin öğrenilmesinden itibaren başlayan ve ilerleyen aylarda adım adım artan tatlı telaşla dünyaya gelecek bebek için ebeveynler ellerindeki tüm imkanları seferber eder. Bizde bu tatlı telaşa ortak olarak bebeğiniz için alabileceğiniz ilginç ama bir o kadar da kullanışlı eşyaları bir araya getirdik.

Dönenceler

Bebek dönenceleri yeni anne adayları için anlamsız ve pahalı gözükse de aslında bebeğin gelişiminde katkısı yadsınamayacak kadar fazla. Dönencenin ana faydası bebeklerin görsel algısını geliştirmektir. Bu yüzden dönence seçiminde tercihinizi canlı renklerden yana kullanın. Canlı renkleri olan müzikli ve objesi fazla olan bir dönence, bebeğinizin dikkatini kendisine çekerek kas gelişimini de destekler. Gözleriyle takip ettiği dönence sayesinde göz kaslarının gelişimine yardımcı olur. Dönencenizin uzaktan kumandalı olmasına dikkat edin. Bebeğinizin dönenceyle geçirdiği 10 dakika bile dinlenmeniz ya da yarım kalan işlerinizi tamamlamak için oldukça kıymetli.

 

Uğultulu Ses Çıkaran Oyuncak

Bebekler anne karnında duydukları saç kurutma makinesi, elektrik süpürgesi tarzındaki sesleri uğultu şeklinde duyuyorlar. Doğduklarından sonra ağladıkları zaman bu uğultulu sesleri duymak bebekleri oldukça sakinleştiriyor. Ağlayan bebeğinizin yanına koyacağınız bu tarz bir oyuncak bebeğinize anne karnındaki güvenli ortamı hatırlatacak ve sakinleşmesine yardımcı olacaktır.

Kauçuk Önlükler

Bebeğiniz mama döneminde üstünü oldukça fazla kirleteceği için sürekli olarak önlüğünü değiştirmeniz gerekecek. Kauçuk önlükler kolay yıkanılabilir olduğu ve bez önlüklerdeki gibi mamayı emerek bebeğinizin kıyafetine bulaşma gibi bir sorun yaratmadığı için oldukça pratik bir ürün. Bu sayede sürekli olarak hem hijyen konusunda içiniz rahat olacak hem de yeni önlük masrafı yapmanıza gerek kalmayacak.

Araba Aynası

Bebeğinizin ilk zamanlarında araba kullanırken ana kucağını ters bir şekilde arka koltuğa koyduğunuz için arkaya döndüğünüzde bebeğinizin yüzünü göremiyorsunuz. Bu tarz bir ürünü arka koltuğa taktığınızda bebeğinizin yüzünü görebilirsiniz. Eğer müzikli bir alternatif tercih ederseniz bebeğiniz ağladığında uzaktan kumandası ile dikkatini çekebilirsiniz.

Mini Kamera

Telsiz kullandığınızda sadece ağladığında bebeğinizin yanına gidiyorsunuz. Oysa yatağın içerisinde bile olsa ara ara bebeğinizi kontrol etmek isteminiz oldukça normal. Webcam tarzında alacağınız minik bir kamera ile bebeğinizi tek başına bıraktığınızda telefonunuzdan bebeğinizi izleme fırsatı sunuyor. Bu sayede siz işinizi yaparken telefonunuzdan bebeğinizi izleyebilirsiniz.

Kontrast Renk Kartları

Bebeğinize okuduğunuz masalların yanı sıra görsel algısını geliştirmesinde kontrast renklere sahip kitaplar ya da kartlar oldukça yardımcı olur. İlk aylarında renk seçimi zayıf olacağı için kontrast renklere sahip kitaplar ilgisini çekecektir. Kitapla kuracağı görsel kontağın yanında ona şekilleri anlatarak gösterebilirsiniz. Bu sayede geçireceğiniz vakti hem kendiniz hem de bebeğiniz için keyifli hale getirebilirsiniz.

Sterilizasyon

Konu bebek olunca onu her şeye karşı koruma iç güdüsü oluşuyor. Sürekli düşürülen emzikler, elden kayan biberonlar ve bulaşık makinesine atılmak istenmeyen bebek eşyaları mikrop yuvası haline gelirken sadece sudan geçirmek yeterli gelmiyor. Buharlı sterilizasyon aletiyle bebeğinizin ağzına sürdüğü eşyalarını onun için daha hijyenik hale getirebilirsiniz.

Banyo Matı

Banyo yaptırmak çoğu annenin çok çekindiği bir konudur. Zaman geçtikçe alışılan banyo zamanını daha da pratikleştirmek için bu matlardan kullanabilirsiniz. Üzerinde bulunan bölmelere elinizin altında bulunmasını istediğiniz ürünleri koyabilirsiniz. Ayrıca dizleriniz için de yer alan kısım dizlerinize konfor sağlayacaktır.

Yatağınızın Yanına Monte Edilen Bebek Yatağı

Bebeğin ilk aylarında kendi yatağında yatmak için çok küçük olduğunu ya da gözümün önünde olsun içim rahat etmez diyenlerdenseniz kesinlikle bu yatağa göz atmalısınız. Yatağınızın kenarına monte edeceğiniz bu yatak ile ya bebeği incitirsem sorunu olmadan bebeğinizle birlikte uyuyabilirsiniz. Bu sayede uyandığında yanı başında olacağınız için hemen onunla ilgilenebilirsiniz.

Ateş Ölçer Emzik

Çoğu bebek uzun süre sabit durmayı sevmediği için termometre ile ateş ölçmek oldukça zahmetli bir hal alıyor. Eğer bir de huzursuzsa bebeğiniz bu süreçten hiç memnun kalmayacaktır. Bu emzik ise bebeğinizin emziğini emerken ateşini ölçtüğü için bebeğinizi rahatsız etmeyecektir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response