Please assign a menu to the primary menu location under MENU

GenelKişisel Bakım

Bir Makyaj Çantasında Olması Gereken Ürünler

344views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Sabah yapılan makyajı gün içerisinde tazelemek için çantamızın içerisine makyaj çantası bulunduruyoruz. Peki, makyaj çantamızda gerçekten olması gerekenleri mi yoksa elimize geçen ürünleri mi koyuyoruz? Ortalama bir makyaj çantasında olması gerekenleri sıraladık. Kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği için kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

 

Fondöten

Fondöten olarak adlandırsak da temel olarak sabah makyajınızda kullandığınız ten ürününü gün içerisinde tazelemek için yanınıza alabilirsiniz. Büyük bir forma sahip bir ürün kullanıyorsanız küçük bir kabın içerisinde tazeleyebileceğiniz kadarını muhafaza edebilir, gerektiğinde kullanabilirsiniz.

 

Kapatıcı

Kapatıcı çoğu insan için opsiyonel bir tercih olsa da ani çıkan sivilceler için gün içerisinde elinizin altında bulunması gerekiyor.

Far

Bazı insanlar far yerine eyeliner tercih etmeyi sevse de eğer sizde far kullanmayı seviyorsanız makyaj çantanızda kompakt ürünler yerine kalem ya da krem formda farlar bulundurun. Hem farlarım kırıldı mı derdiniz olmaz hem de kompakt ürün için fırça taşımak zorunda kalmazsınız.

Maskara

Sabah yapılan makyajlardan sonra makyaj çantasına konulurken tereddüt edilen ürünlerin başında geliyor. Lakin ilk sürdüğünüz maskaranın waxı yumuşak bir yapıya sahip ve gün içerisinde maskaranızı sertleştirmiyorsa tazelemek için yanınızda bulundurmanızda fayda var.

Transparan Pudra

Her cilt tipi krem ürünlerin üzerine toz bir sabitleme ürünü kullanılmadığı sürece makyajı ciltten akıtmaya müsaittir. Bu yüzden sabah makyajınızı yaptıktan sonra ilerleyen saatlerde yağlanan T bölgesi için ya da parlama yapan bölgeler için transparan pudra kullanabilirsiniz.

Allık/ Bronzer/ Aydınlatıcı

Günün büyük bir bölümünü ev dışında geçirecekseniz ve makyajınızın ilk uyguladığınız gibi kalmasını istiyorsanız bu tarz bir paletin çantanızda olmasında fayda var. Toz ürünlerin dış etkenlerden dolayı ciltte tutunması biraz daha kısa sürdüğü için tazelenmesi gerekiyor. Bu tarz bir ürün işlevi ve boyutu sayesinde makyaj çantanızda az yer kaplayacaktır.

Kaş Kalemi

Gün içerisinde düşen ya da şekli bozulan kaşlar için yanınızda olacak bir kaş kalemiyle kaşlarınızı tarayıp aralardaki boşlukları doldurabilirsiniz.

Ruj

Sabah sürdüğünüz rujun yanı sıra eğer günün büyük bir bölümünü dışarıda geçirecekseniz çantanızda birden fazla ruj bulundurmanızı öneriyoruz. Bu sayede gündüz makyajınızı sadece süreceğiniz koyu renkte bir ruj ile gece makyajına dönüştürebilirsiniz.

Makyaj Süngeri

Süngerler ıslak kullanılan bir ürün olduğundan dolayı uzun bir süre bir çantanın içerisinde bulunması bakteri oluşmasına sebep olacaktır. Bu yüzden günlük olarak kullandığınız süngeriniz yerine kullan-at süngerlerden edinebilir ve bir kaç gün ya da o günün sonunda süngerinizi çöpe atabilirsiniz. Hem maliyeti düşük olacaktır hem de gün içerisinde tazeleyeceğiniz makyajda ten ürünlerinde oldukça yardımcı olacaktır.

Fırça

Makyaj çantasında onlarca fırça bulundurma taraftarı değiliz. Bunun yerine pudra ve allık fırçası taşımanızı öneriyoruz. Kullanmadığınız fırçalar makyaj çantanızda gereksiz bir kalabalık yaratacak ve olası bir ürün kırılması durumunda kötü duruma gelecek ilk ürün

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

1 Comment

  1. Kadınlar için adeta vazgeçilme bir tutku olan çantaların doğru seçimi birçok açıdan çok önemlidir. Örneğin kısa boylu bir bayanın büyük bir çanta seçimi ile kendisini daha kısa göstermesi söz konusu iken kilolu bir bayanın tercih edeceği büyük ve gösterişli bir çanta modeli dikkati o yöne çekerken aynı zamanda kendisine daha bakımlı ve özenli bir görünüm kazandıracaktır.

Leave a Response