Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Yaşam

Online Alışveriş Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Başlıca 8 Unsur

güvenli online alışveriş
226views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
1. Fiyat Karşılaştırması

İnternetten ürün almanın en cezbedici yanlarında biri de fiyat karşılaştırması! Fiyat karşılaştırması yapmadan bir ürünü almaya kalkışmamalısınız. Oturduğunuz yerden almak istediğiniz ürünü birkaç mecrada aratıp kendinize en uygun olanı seçebilme şansına sahipsiniz.

2. Ürün İncelemesi

Tercih ettiğiniz markanın ürünlerine çok güveniyor olabilirsiniz ancak siz yine de aldığınız ürünü kargo teslimi sırasında inceleyin ki aksi bir durum söz konusu olduğu takdirde o an müdahale edebilesiniz.

3. Kapıda Ödeme

Ödeme yapmak için her zaman kapıda ödeme seçeneğinizin de olduğunu aklınızda bulundurun. İnternetten alışveriş yapmak cazip geliyor ancak ödeme yaparken güvenlik konusunda endişeleriniz mi var? Kapıda ödeme seçeneği tam da bunun için iyi bir çözüm!

4. Ürün Araştırması

Ürünü almadan önce onu yeterince araştırdığınızdan emin olun ürünün üretiminde kullanılan malzeme, kumaş vb özellikleri, renk verici maddenin kullanılıp kullanılmadığının bilinciyle ürünü satın almak, sizi ürünü kullanırken doğacak olumsuzluklardan kurtaracaktır.

5. Öncelik Daima Rahatlık

Ayakkabı, terlik vb. satın alırken ürünün fiyatından önce rahatlığına öncelik verin çünkü sadece fiyatı size uygun geldiği için belirli meblağa aldığınız ürün daha sonra ayaklarınızda giyilmekten oluşan yaralanmalara sebep olabilir. Bu durumların mağduru olmamak için önceliği alacağınız ürünün rahatlığına vermelisin gün içerisinde ayak rahatlığının ayrı bir öneme sahip olduğunu unutmamak gerek.  Böyle durumlara karşı alışverişte fiyat, tek kriteriniz olmasın. Sıcak yaz günlerinin kurtarıcısı terlik ve sandaletlerle gününüzün verimli geçmesinde ayak rahatlığının büyük rol oynadığının önemle üzerinde durmak gerekiyor.

huzurlu e ticaret

 6. Alışveriş Fişi ve Fatura

Değişim iade gibi durumlarda zor duruma düşmemek için fişlerinizi bir süre cüzdanınızda bulundurmanız gerekebilir.

fatural e ticaret

 

7. Güvenli Alışveriş

İnternet alışverişi mağduru olmamak için ise öncelikle bakmanız gereken, ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmelerinin olup olmadığıdır. Bu iki sözleşme online satış yapan şirketlerin sayfalarında olmak zorundadır, aksi halde Tüketici Hukuku’na karşı gelmiş olurlar. Bu sözleşmeleri sağlamayan sitelerden alışveriş yapmamanız gerekir. Sitenin güvenilirliğinden emin olmak için alışveriş yaptığınız sitenin SSL kullandığından emin olup ödeme bölümünde https yazısının varlığını kontrol edin ve güvenlik sertifikasına da dikkat edin. Ortak bilgisayarlardan ziyade kendi kişisel bilgisayarınızdan alışveriş yapmaya özen gösterin, mutlaka alışverişinizin kaydını tutun. Bunların yanı sıra alışveriş yapacağınız sitenin güvenli siteler arasında yer alıp almadığını Secure Site Index‘ten aratabilirsiniz.

el sıkışma e ticaret

8. İade Hakkı

İnternet üzerinizden aldığınız bir ürünü herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve kargo ücreti ödemeksizin ürünün faturasıyla birlikte iade hakkınızın olduğunu unutmayın.  Teslimat tarihinden itibaren 14 günlük cayma hakkınız; ayıplı mallara dair iade talepleri için ise 6 aylık geçerli bir süreniz vardır.  Ne sebeple olursa olsun iade edilen malın kargo bedelini karşı taraf yüklenmek zorundadır.

güvenli online alışveriş

Tüm bunların bilinciyle hareket ederek daha kolay ve güvenli bir şekilde alışverişlerinizin tadını çıkarın!

İlginizi çekebilir.

Hemen online alışverişe başla.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response