Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Genel

Sabahları Uyandığınızda Güne Enerjik Başlamak İçin 5 Tavsiye

Güne mutlu başlamak için öneriler
254views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Sabahları Uyandığınızda Güne Enerjik ve Başlamak oldukça zor olabiliyor… Bir hayatın var. Nasıl harcamak istersin? Mutlu mu yoksa sorgulayarak ve mutsuz mu? Güne nasıl başladığın bu tercihini etkiliyor. Mutlu insanların bazı küçük alışkanlıkları vardır. Sabahları hem daha kolay uyanmanı hem de güne mutlu başlamanı sağlayacak bir takım rutin.Mevsim değişiklikleri ile beraber ruh halimizin de hızlı değişimi bizi güne başlamakta zorlaştırabilir. Sabah uyandın karanlık bir hava, yapılacak işler ve üzerindeki o ağırlık. Şimdi buraya kadar olanı unut! Hazırladığımız bu 5 küçük ama önemli ayrıntı ile güne daha zinde ve kendini önemseyerek başlayabilirsin.  

1. Gün Işığını Odana Davet Et!

Güne enerjik başlamak için öneriler
Hava nasıl mı? Belki çok karanlık. Bunları düşünme ve perdeni arala. Gün ışığının odana girmesini sağla. Yeni günün doğduğunu hisset Pencereden bakmak aslında günün hangi saati olduğu farketmeksizin rahatlatan bir ayrıntı. Uyandıktan sonra günün en verimli bu saatinde kendine böyle küçük bir zaman ayırırsan hem daha dinç hem de huzurlu hissettiğini göreceksin

2. Kendin İçin Güzel Bir Müzik Aç

Uyandın, perdeni araladın ve müziğini açarak kısa bir süre gökyüzüne bakmalısın. Bu seni rahatlatacaktır. Aklını rahatlatıp sadece uyandığını düşünürsen yataktan ayrılman da kolaylaşır.

3. Bir Bardak Limonlu Gün boyu Enerjik Olmanı Sağlar

sabahları bir bardak limonlu su
Bir çoğumuz sabah uyandığı gibi hemen kahvaltıya başlayamaz. Sabah uyandın ve aç karnına bir bardak su ve içine yarım limon suyu hem gün boyunca sana enerji verecek hem de uyanmanı sağlayacaktır. Artı güzel yanı ise zayıflamana ve formunu korumana yardımcı olması. Limonlu suyu içtikten sonra yaklaşık yarım saat besin tüketmezsen faydasını göreceksin. Bu ara da sabah egzersizi için güzel bir vakit olabilir.

Metabolizma Hızlandırıcı ve Arındırıcı Detoks Suyu Tarifleri

4. Egzersiz Yap!

Güne esneme egzersizleri ile başlayın
Evet zaten zar zor uyandın ve yataktan ayrılmak çok zordu ama sabah küçük esneme hareketleri ve egzersizler ile uzun vadede yaşam kaliteni artırabilirsin. İlk başlarda gözünde büyütmediğin sürece zamanla kendiliğinden isteyeceğin bir alışkanlık haline gelecektir. Bu basit alışkanlık ile güne zihnin ve bedenin tazelenmiş bir şekilde başlayacaksın.

Spor
Yoga

5. Elini Telefondan Uzak Tut

Kendine değer ver
Güne mail, sosyal medya hesaplarını kontrol ederek başlamak kendini sen fark etmeden ikinci plana atar. Önceliğin sen olduğunu unutma! Sabah uyandıktan sonra kendine ayırdığın sürede zihnini başka şeylerle meşgul etmemelisin.

Unutma sabahları alışkanlık haline getireceğin küçük rutinler sana kendini daha değerli hissettirir. Gününün daha verimli ve huzurlu geçmesini sağlar. Eğer mutlu ve başarılı insanlardan olmak istiyorsan güne kendine değer vererek başlamalısın böylece ufak ayrıntıları hayat tarzın haline getirebilirsin.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response