Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Moda

Takım Elbise Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken İpuçları

272views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çoğu kişi için takım elbise seçimi oldukça zorlu bir deneyimdir. Seçtiğiniz takım elbise, vücudunuzu sıkar veya vücudunuza tam oturmaz. Takım elbise seçiminiz yanlış ise, düğünlerde takım elbise giydirilen küçük çocuklara benzeyebilirsiniz, fakat seçiminiz doğru ise şık bir davete katılan ve herkesin gözünün üzerinde olduğu bir kişiye de dönüşmenizin önünde hiçbir engel yok.

Bu zorlu deneyimin önüne geçebilmek için belli başlı ipuçlarını takip etmelisiniz. Bu ipuçlarını takip ettiğinizde işiniz daha da kolaylaşacak ve içinizi rahatlatacak ve güzel bir görüntü sunacak takım elbise seçtiğinizden emin olacaksınız.

Bu yazımızda, takım elbise seçerken takip edeceğiniz ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Ayrıca Erkeklerde Yüz Şekline Göre Gözlük Nasıl Seçilir? yazımıza da göz atabilirsiniz:

 

 

  1. İpucu: Omuz Bölgesi

Ceketin omzunuza denk gelecek olan kısmı, omzunuzu düzgün bir şekilde sarmalı ve çıkıntı bir görüntü oluşturmamalıdır. Omzunuzdaki dikişler, kolunuzun başladığı yerdeki dikişler ile aynı konumda bulunmalıdır. Ceketi giydikten sonra omuz bölgenizdeki dikişlerin sizi sıktığını ve rahatsızlık verdiğini hissediyorsanız, değiştirmeniz en mantıklı seçenektir.

Omuz Bölgesi

 

  1. İpucu: Göğüs Bölgesi

Ceket seçiminizde göğüs bölgesi için takip etmeniz gereken ipuçlarından ilki, ceketinizin kolayca düğmelenebiliyor oluşu ve vücudunuzda çok gevşek bir şekilde durmamasıdır. Cekette vücudunuzu hafif bir şekilde sıkı gösteren görünüm iyidir. Bunu kontrol etmek için, ceketinizi düğmeledikten sonra elinizi ceket ile gövdenizin arasına yerleştirin ve bu şekilde kendinizi rahat hissediyorsanız bir sorun yok demektir.

Göğüs Bölgesi

 

  1. İpucu: Ceket Uzunluğu

Üzerinize tam uyacak güzel bir ceket, kalçanızın üzerinde hafif bir kıvrım oluşturmalıdır. Kalçanızın çok fazla aşağısına inmemelidir. Bu ipucunu kontrol etmek için ise, ellerinizi aşağıya doğru uzatabilir ve parmaklarınız ile ceketinizin kenarlarını tutmayı deneyebilirsiniz. Eğer kenarları kolaylıkla tutabiliyorsanız ceket fazla uzun demektir. Biraz daha kısa olanını seçin.

Ceket Uzunluğu

 

  1. İpucu: Ceket Kolu Uzunluğu

Ceket kolunuzun uzunluğu asla başparmağınızın altına düşmemelidir. Giydiğiniz gömlek kolunuzun altından 1 veya 2 cm görünmelidir.

Ceket Kolu Uzunluğu

 

  1. İpucu: Pantolon

Ceket seçimi kadar pantolonunuzun seçimi de oldukça önemlidir. Pantolon seçiminde takip edeceğiniz en önemli ipucu, pantolon paçasının ne gevşek ne sıkı hafiften düz bir görünüm verecek şekilde ayak bileğinizi sarmasıdır. Ayrıca pantolonunuzun paçası çok hafif bir şekilde ayakkabınızın üzerini de örtmelidir.

Pantolon Uzunluğu

 

 

Aşağıda seçebileceğiniz takım elbiseleri türlerini de görebilirsiniz:

SKINNY FIT: Uzun bir boya, ince bir bel ve vücut hatlarına sahip olanlar için uygun bir kesimi vardır.

SLIM FIT: Dizden ceketin alt kenarlarına kadar ulaşan ince bir görünüm sağlar. Bel bölgesinin kesimi ile belinize ince bir görünüm verir.

TAILORED FIT: Neredeyse her vücut tipi için uygun olan bir takım elbise tipidir.

CLASSIC FIT: Diğer takım elbiselere göre daha günlük bir görüntü ve rahatlık sunar.

Bu kaynaktan vücudunuza uyabilecek olan diğer takım elbise türlerini de görebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

2 Comments

Leave a Response