Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Yaşam

Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gereken 5 Teknolojik Alet

164views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hepimizin tatile çıkmak için gün saydığı yaz günlerinde tatlı bir telaş başladı. Bildiğimiz üzere tatile çıkmanın en zor yanı bavul hazırlamak… Bunun yanı sıra diğer eşyalara göre daha büyük bir ağırlığa sahip olan elektronikler hep aklımızı kurcalar. Alsak mı almasak mı, lazım mı değil mi hiçbir zaman kısa sürede karar veremeyiz. Ya ihtiyacımızdan feragat ederiz ya da ekstra yükle yol yaparız. Bu durumu biraz daha kolaylaştırmak için sizlere tatile giderken yanınıza almanız gereken 5 elektronik aleti listeledik.


Olmazsa olmaz fotoğraf makinesi

Hepimizin son teknoloji akıllı telefonları olsa da hatıralarımızı bazen daha kaliteli bir biçimde kaydetmek isteriz. Bunun en bilinir ve en güvenilir yoluysa fotoğraf makineleridir. Tatilde yanınıza alacağınız kompakt veya profesyonel fotoğraf makineleri sayesinde anlarınızı kaydedebilirsiniz. Ayrıca hatıralarınızı hard copy olarak kaydetmeyi seviyorsanız, yanınıza alacağınız Instax, Lomography gibi polaroid fotoğraf makineleri işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Ayrıca GoPro gibi aksiyon kameralarıyla da doğa manzaralarını geniş açıyla kayıt altına alabilirsiniz.

Tablet

Söz konusu uzun yolculuklar olunca hepimizin en büyük arzusu hafif bagajlara sahip olmaktır. Tabletler hafif olması sebebiyle bu anlamda işimizi kolaylaştırır. Tatilde olsak bile işler peşimizi bırakmayabilir ve hemen halletmemiz gereken bir işi erteleyerek tatil sonunda bir yığın şeyle uğraşmak zorunda kalabiliriz. Bu nedenle tablet iş yükünüzü hafifletmenizi sağlayacaktır. Ayrıca tatilde izlemeyi planladığınız dizi ve filmleri izleyebilirsiniz.


Ipod/MP3 Player

Her ne kadar hepimiz akıllı telefonlarımızda Spotify/Apple Music gibi uygulamaları kullansak da bu gibi aplikasyonlar telefonumuzun şarjının kısa sürede bitmesine neden olabiliyor. Tatil için oluşturacağınız playlisti Ipod veya MP3 playerınıza yükleyerek bu yükü hafifletebilir, kesintisiz müziğin keyfini sürebilirsiniz.


Powerbank

Hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen powerbanklerimizi tatile çıkarken de yanımıza mutlaka almalıyız. Ne de olsa şarjımızın ne zaman biteceğini asla bilemeyiz…


Bonus: Epilatör

Son anda gelişen bir tatil planında önceliğiniz genellikle kıyafet, aksesuar, kozmetik ürünleri olacaktır. Bir de hazırlıksız yakalandıysanız istenmeyen tüyler tatilde canınızı sıkabilir. Bunun önüne geçebilmek ve her türlü plan değişikliğine hazır olmak için yanınıza bir epilatör alabilirsiniz.

Kurtarıcınız Olmaya Aday 5 Elektrikli Tıraş Makinesi

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response