Please assign a menu to the primary menu location under MENU

HobiSporYaşam

Bu Yaz Tatilde Yapabileceğiniz 5 Eğlenceli Spor

172views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Tatil vakti geldi, nereye gitsem, ne yapsam, denize girip güneşlenmek bana göre değil diyenler, buraya. Tatilinizi daha keyifli hale getirmek için macera dolu spor arayışında olanlara adrenalini en uçlarda yaşayabilecekleri eğlenceli alternatif sporları derledik.

Zorbing
Zorbing


Kite Surf

Eğlenceli Alternatif Spor denince ilk akla gelenlerden birisi… Board ve paraşütten oluşan ekipmanla alıştırma yapmanız için ilk olarak bir kite surf okuluna gitmeniz en güvenilir yol olacaktır. Her spor gibi kite surf de ne kadar eğlenceli olsa da bir gözetmen eşliğinde yapıldığında daha güvenlidir. Akyaka’da Bilge Öztürk Kite Club’ta hem eğitmenler eşliğinde kite surf yapmayı öğrenebilir hem de depolamadan malzeme kiralamaya, ulaşımdan tamire kadar birçok hizmetten yararlanabilirsiniz.

Zorbing
Zorbing


Rafting

Akış hızı ortalamanın üzerinde olan nehirlerde “Raft” adı verilen basit bir bot ile nehre karşı verilen mücadele olan bu sporda bir kursa gitmeniz ya da uzunca bir eğitim sürecinden geçmeniz beklenmez. Raftinge başlamadan önce verilen 45 dakikalık eğitimden sonra yazılı bir sınavından ardından sporu yapmaya hak kazanırsınız. Ekip ile birlikte yapabileceğiniz spor için 14 yaşını geçmiş olmanız ve kalp rahatsızlıkları gibi kronik rahatsızlıklara sahip olmamanız gerekli.

Zorbing
Zorbing

Bungee Jumping

Yüksek bir yerden esnek halatlarla bağlı bir şekilde atlamaya dayalı bu sporda, atlayan kişi yükseklik korkusuyla savaş içine girer. Bungee Jumping yapacak kişinin ağırlığı güvenlikler tarafından ölçülüp gerekli güvenlik malzemeleri giydirilir. Atlayışı gerçekleştirecek kişi Atlayış Hocasıyla birlikte atlayışın gerçekleşeceği yere çıkar. Kişiye gerekli bilgiler atlayış hocası tarafından verildikten sonra hocanın gözetiminde atlayışı gerçekleştirecek kişi kendini boşluğa bırakır.

Zorbing
Zorbing

Zorbing

Eğlenceli alternatif spor aktivitelerinin en şöhretlisi, şeffaf plastikten çarpmalara dayanıklı bir şişme balon içerisinde eğimli bir noktadan bırakıldığınız bu sporda su üzerinde yürüyebilir isterseniz arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Zorbing iki türden oluşuyor: kemersiz olan versiyonunda tek başınasınız ve topun içerisinde istediğiniz şekilde hareket edebilirsiniz. Kemerli versiyonda topun içerisinde sabit kalıyorsunuz ve 2 kişi aynı anda topu kullanabiliyor.

Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Eğlenceli alternatif spor aktivitelerinin en havalası ile sizinle birlikteyiz! Havada süzülmeye dayalı bu spor yapana kendini bir kuş kadar özgür hissettiriyor. Yamaç paraşütünde kullanılan ekipmanların ithal olması sebebiyle maliyeti yüksek gibi görünse de diğer havacılık sporlarına göre daha uygundur. Yalnız ne yazık ki bu spor eğitim almadan yapılamıyor. İsterseniz THY’nin ücretsiz kurslarına katılabilir yada ilgili kurum ve kuruluşlardan gerekli dersler alabilirsiniz.

 

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapmalısınız? Bu Rehber Tam Size Göre

İlginizi çekebilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response