Please assign a menu to the primary menu location under MENU

ModaYaşam

VÜCUT TİPİNE GÖRE ELBİSE SEÇİMİ

292views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Göze ilk hitap eden şeyin dış görünüş olduğunu hepimiz biliyoruz. Elbise seçimini doğru yapman, bulunduğun ortamda seni daima bir adım öne taşıyacaktır.

İşte elbise seçimlerinde vücut tipine en uygun modeli seçmen için sana yardımcı olacak birkaç tüyo!

 Üst bedenin, vücudunun alt kısmına göre daha geniş bir bedene sahipse

Yani omuzlar geniş; kalçaların daha ince ve bacakların üst bölümüne göre daha uzun ise ters üçgen vücut şekline sahipsin.
Düz giyim hatları vücut çizgin için doğal bir uzantıdır.

Ancak kaçınman gereken bazı önemli detayları atlama: Üst kısmını geniş gösteren yakalardan ve omuz yastıkları gibi omuzları vurgulayan stillerden kaçınmalısın.

Onun yerine; kalçalarından aşağı hafifçe genişleyerek inen kruvaze ya da üzerine oturan düz elbiseler senin vücut tipine en uygun modeller olacaktır. Kalçalarını daha geniş gösteren elbiseler tercih etmelisin ve kalın kemerlerden oluşan elbiselerle de bel detayını içine alan bir bel ilüzyonu yaratabilirsin.

Angelina Jolie geniş omuzlarıyla ve ince kalça bölgesiyle bu vücut tipinin en belirgin örneğidir.

Üst bölüme oranla alt kısım daha genişse

Yani boynun ince uzun, göğüslerin küçük, bel yapın ince ve omuzlarına kıyasla kalça bölgen daha geniş ise armut vücut şekline sahipsin.

Kaçınman gereken önemli bir detay da mini elbiseleri tercih etmemen olacaktır.

Önereceğim birkaç ayrıntıyla vücut hatlarını daha güzel bir şekle bürüyebilirsin: Zarif olan bedeninin üst kısmını ön plana çıkarmalısın. Omuzlarınızı geniş gösteren ve trapez elbiseler giymelisin.

Jennifer Lopez armut vücut şeklinin güzel bir örneğidir.

Vücudunun üst ve alt bölgesi neredeyse eşitse

Yani göğüs kafesinle alt kısmın düz bir yapıda, bacakların inceyse dikdörtgen vücut tipine sahipsin.

Öneri

Bacaklarını ön plana çıkaran ve orta kısmı bol duran elbiseler tam sana göre. Vücut tipin çok kıvrımlı olmadığından hatlarını belirginleştirecek elbiseler tercih etmelisin.

Cameron Diaz bu vücut tipine en uygun örneklerdendir.

İnce bir bel ve kemik yapısına sahipsen

Kavisli kalçalar ve düzgün bacaklarınla sen kum saati vücut tipinin bir örneğisin. Şişman dahi olsan vücut ölçülerin orantılı olduğu için her zaman güzel vücutlu görünürsün.

Senin vücuduna neredeyse her kıyafet çok yakışacağından önereceğim başlıca elbise modelleri şunlar olacaktır: Özellikle balık formda, v yaka, a kesim ya da yırtmaçlı elbiseler kum saati vücut tipine en uygun, iddialı sayılabilecek modellerdir.

Sophia Loren ve Kate Hudson bu vücut tipine sahip kadınlara örnek verilebilir.

Büyük bir karın ve karın genişliğinde bir basene sahipsen

Yani kiloların karın bölgende toplanıyor, dolgun göğüsler ve squat hareketine fazlasıyla ihtiyacı olduğunu düşündürecek kadar düz bir kalça ile kalça genişliğinde bir bel görüyorsan elma vücut tipinde bir kadınsın demektir.

Giymen gereken elbise modelleri: dekolteli aynı zamanda asimetrik kesimli elbiselerdir. Yukarıdan aşağıya sarkan üstler ve boyundan askılı elbise seçimleri ile hoş bir görünüme sahip olabilirsin. Açık rekler, ince dikey çizgiler sizin seçimlerin arasında olmalı. Ayrıca yırtmaçlar sütun bacaklarına çok yakışacaktır; ancak dar elbiseler tercih etmemelisin.

Elizabeth Hurley ve Kate Winslet bu vücut tipinin iki örneğidir.

Vücut tipinize uygun elbiseyi seçin!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response