Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Yaşam

B-Shoe Yaşlılar için Denge Sorununu Ortadan Kaldıran Ayakkabı

641-08369772 © Masterfile Royalty-Free Model Release: Yes Property Release: No Senior couple with walking stick and wheeled walker standing in the nature
230views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İnsan bedeninin yaşlanmasıyla ortaya çıkan sağlık sorunları kimi zaman iskelet sisteminin zayıflaması olarak görülebiliyor. Bu sorunlardan dolayı oluşan kemik ve kas erimeleri yaşlı insanlar da denge sorunu oluşturabiliyor. Çevrenizden veya yakın akrabalarınızdan muhtemelen şu cümleyi duymuşsunuzdur.

“ Artık baston kullanmadan ayakta bile duramıyorum.”

Yaş ilerledikçe ortaya çıkan bu sorundan dolayı bir çok kişi düşüp kalça kemiğini çatlatıyor ya da kalça kemiğini kırabiliyor. Destek almadan yürümeler sonucunda gerçekleşen bu tarz yaralanmaların önüne geçmek adına B-Shoes markası denge ayakkabıları tasarladı.

Bu ayakkabı yaşlı insanların yürüteç ya da baston kullanmadan dengede durmasını hedefliyor. B-Shoes’un altı kurucusundan bir olan Dr. Yonatan Manor babasının da denge probleminden dolayı düşmesinden sonra bir çözüm bulabilmek adına bilimsel olarak bu sorunu mercek altına almış. İnsan vücudunun mekaniği, denge bakımı ve bozukluğu, ağırlık merkezi, genç insanların dengesini kazanmak için geri adım attığı ki yaşlı insanların çoğu zaman zorlandıkları bir durum. Tıbbi araştırmasını inceledikten sonra yavaşlayan reflekslerden dolayı ortaya B-Shoe fikrini attı.

Başarılı bir kampanya ile gerekli para toplandıktan sonra geliştirilmeye devam eden ayakkabılar ne yazık ki zorlu koşullar altında iyi bir performans sergileyemiyor. Merdivenlerde ve engebeli yollarda çalışmayan ayakkabı şu an için sadece düz zemin üzerinde işe yarıyor. Ayakkabı unutulabileceği düşünüldüğü için pil yerine şarj edilebilir batarya ile geldiği için çamurlu, birikintili yollarda ve yağışlı günler de sorun yaratabilir gibi duruyor.

Ancak ayakkabının hala gelişim aşamasında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Prototipler üzerinde çok sıkı çalışan ekip denge kaynaklı bu tarz kazaları minimuma indirmek için uğraşıyorlar. 2019 yılı içerisinde ürünün pazara sunulması bekleniyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response