Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Kişisel Bakım

Yaz Aylarında Saç ve Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

147views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kışın saç ve cilt bakımımıza gösterdiğimiz özeni maalesef yazın göstermiyoruz. Sıcaklığın artması ve güneş ışınlarının yoğunluğu cildimizi yorarken aynı zamanda saçlarımızın yıpranmasına neden oluyor. Özellikle bu aylarda saç ve cilt bakımımıza gereken önemi göstermeliyiz. Size vereceğimiz ufak tüyolar bu yaz bakım rutininizin ayrılmaz parçası olacak.


Bol Su İçin

Özellikle sıcaklığın artmasıyla birlikte başlayan su kaybı, su tüketimini daha önemli bir noktaya taşıyor. Gün içerisinde 3-3,5 Litre tüketeceğiniz su, cildinizin yenilenmesine yardımcı olurken aynı zamanda saçlarınıza da ışıltı katacaktır.


Isı İşlemlerinden kaçının

Saç yıpranmasını minimuma indirmek için mümkün olduğunca düzleştirici, maşa, saç kurutma makinesi gibi yüksek ısı işlemlerinden sakınmalı, yapılan işlemler uzun süre dayanıklı olmadığı gibi saçın daha çok kabarmasına neden olacaktır. Bunun yerine salaş bir örgü, at kuyruğu şeklinde toplanmış saçlar da şık görünmenize yardımcı olacaktır.


Bone 

Havuz suyu içerdiği klor yüzünden saç ve ciltte denize göre daha fazla hasar bırakır. Havuza girmeden önce takacağınız bone saçınızı klordan koruduğu gibi kloru saç ve cildinizden arındıracağınız süreden tasarruf etmenizi sağlar.


Güneş Kremi Kullanımı

Güneş ışınları her ne kadar içerdiği D vitamini açısından cildimize iyi gelse de her şeyde olduğu gibi güneş ışınlarının da fazlası zararlı. Güneş kremi kullanılmadan güneşe çıkıldığında direk cilt ile temas edilen ışınlar içerdiği mor ötesi ışınlar yüzünden ciltte kırışıklıkların artmasına daha kötüsü kansere bile sebebiyet vermekte. En az SPF 30 içeren güneş kremleri kullanmaya özen gösterin. Uv ışınları cilt yanıkları, ciltte lekenlenmelere sebep olduğu gibi eğer önlemi alınmazsa cilt kanserine de yol açabiliyor.


Makyaj Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Yaz aylarında ağır makyaj yapmaktan kaçının. Kat kat uygulanan kapatıcılar ve toz ürünler yüzde katmanlı bir görünüm oluşturuyor. Bunun yerine kapatıcı özelliği olan BB ve CC kremler uygulayabilir içerdiği SPF özelliği ile güneşten de korunabilirsiniz. Toz ürünler yerine de krem allık ve bronzlaştırıcılar kullanabilirsiniz.


Nemlendirici Kullanın

Su kaybının yaz aylarında aylarında artmasıyla cilt güneş ışınlarınında etkisiyle daha fazla neme ihtiyaç duyar. Kışın kullanılan ağır gece kremleri ya da kalın yapılı kremler yerine su bazlı kremler ve jel formunda ki kremleri tercih edebilirsiniz. Ciltte ağır bir tabaka oluşturmayacağı gibi cilt tarafından daha kolay emilir.


Güneş Sonrası Bakım

Gün sonunda duş almadan önce güneşin zararlı etkilerinden bir nebze sıyrılmak için piyasada bulunan güneş sonrası saç ve cilt bakım ürünleriyle kendinizi arındırın. Böylece deniz kum güneşin saçlarınıza ve cildinize olan olumsuz etkisini en aza indirin.


Ferahlatıcı Mist Kullanın

Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra ciltte yaşanan kuruluğu azaltmak için çantanıza atacağınız mistlerle anında ferahlık elde edebilirsiniz. Her kozmetik mağazasında bulabileceğiniz gibi evde bulunan malzemelerle kendi mistinizi yapabilirsiniz.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response