Please assign a menu to the primary menu location under MENU

MüzikYaşam

Yaz geldi, Festival Mevsimi Başlasın! 

151views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bildiğiniz üzere yaz mevsimi aynı zamanda festival mevsimi de… Bir zamanlar yurt dışında yapılan devasa müzik festivallerine yalnızca bakmakla yetinen bizler artık Türkiye’de hangisine gitsek diye ikilemde kalıyoruz. İşinizi biraz olsun kolaylaştırmak adına Türkiye’de düzenlenen bazı müzik festivallerini sizin için derledik.

  1. CHILL OUT BODRUM ( 14-15 Temmuz )

Bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek olan Chill Out Bodrum yine alternatif müzik tutkunlarını bir araya getirecek gibi duruyor. Mayıs ayında da İstanbul’da yapılan Chill Out,  ana sahnenin haricinde yan sahnelerde de elektronik müzik severleri oldukça tatmin edebilmişti. İstanbul’dakini kaçırmış olanlar için Bodrum, tatil ile müziği bir araya getirmeyi isteyenler için biçilmiş kaftan…

Kiasmos, Konfetti Klub Ensemble ve Mardeleve gibi grupların yanı sıra Crussen ve Mira gibi sanatçıların da yer alacağı festival için çok geç olmadan yerinizi ayırtmanızı tavsiye ediyoruz!

  1. BODRUM ROCK ( 20-23 Temmuz )

Yerli ve yabancı birçok grup ve sanatçının katılacağı Bodrum Rock Festivali bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek. İki farklı sahnenin yer alacağı festivalde 72 saat boyunca elektronik müzik tutkunları kendilerinden geçecek. Bu organizasyon için beklenti oldukça büyük… Festival programını inceleyenler bu beklentinin nedenini daha iyi anlayacaktır.

Haluk Levent, Feridun Düzağaç, Pamela Spence gibi yerli rock müzik duayenlerinin yanında Pentagram, Duman, Yüksek Sadakat gibi çok sevilen grupların da yer alacağı festivalin biletleri de diğer festivallere kıyasla oldukça ucuz. Kaçıranların üzüleceği bir festival gibi duruyor, bizden söylemesi…

  1. %100 MUSIC: ELECTRONICA  ( 29-30 Temmuz )

Türkiye’nin en kapsamlı organizasyonlarından biri olan Electronica, 2004’ten beri müziği ve dansı bir arada sevenleri buluşturuyor.  Kilyos’ta yapılan bu festival 2 gün boyunca insanları deniz, güneş, dans ve müziğe doyuruyor. İstanbul’un bunaltıcı havasından çok da uzağa gitmeden kurtulmak ve bir hafta sonunu doyasıya eğlenerek geçirmek için Electronica oldukça ideal bir seçenek gibi duruyor. Andhim, Doctor Dru, Swayzak, Furkan Kurt ve daha birçok DJ’ in de yer alacağı festival sizi dans müziğinin en iyileriyle bir araya getirecek, kaçırmayın!

  1. NİLÜFER FEST ( 10-13 Ağustos )

Nilüfer Müzik Festivalinin bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek. Daha üçünü yılında olmasına rağmen müzikseverlerin yoğun ilgisi sayesinde gelenekselleşen Nilüfer Fest bu yıl da bomba gibi bir program hazırlamış. Genellikle ana ve yan sahnenin olduğu festivalde herkese hitap eden müzikler bulmak mümkün. Bunun yanında kusursuza yakın organizasyonu ve doğayla iç içe olan atmosferi festivalin diğer büyük artılarından bazıları… Erken dönem indirimli bilet satışlarının hala devam ettiğini hatırlatırız…

  1. ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ ( 24-27 Ağustos )

Veee işte insanların hep dört gözle beklediği festival… Her ne kadar organizasyonla ilgili bazı pürüzler yaşansa da muhteşem atmosferiyle Zeytinli bir şekilde herkesin sonunda tatmin olmuş bir şekilde ayrıldığı festival oluyor. Her geçen yıl biraz daha efsaneleşen Zeytinli, bu yıl da müzikseverlere müzik, dans ve eğlence dolu dört gün yaşatacak.

Şebnem Ferah, Teoman, Ceylan Ertem, Cem adrian, Mor ve Ötesi, Pinhani festival programında yer alan isimlerden sadece birkaçı… Gerisini siz düşünün…Ya da hiç düşünmeden bir an önce biletinizi alın!

Burak Cin

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response