Please assign a menu to the primary menu location under MENU

SporYaşam

Yoga Severlerin Alması Gereken 6 Ürün

Warrior pose from yoga by woman silhouette on sunset
430views
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yoga fiziksel ve ruhsal bir bütünlük olarak zihninizi dinlendirebileceğiniz aktivitelerin en başında yer alıyor. Hem fiziksel olarak kendi limitinizi keşfederken zihninizin içinde huzurlu bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Biz de bu yolculuğa adım atmak isteyenler ve hali hazırda bu yolculuğun bir parçası olmuş kişiler için temel olarak sahip olunması gereken eşyalardan bahsetmek istedik.

Yoga Matı

Yoga matı her şeyden önce kendinize ait bir alan oluşturmanıza öncülük eder. İyi bir yoga matı seçmenin püf noktası nasıl bir yoga yaptığınızdan geçiyor. Sürekli kayan ve terlediğinizde yapış yapış olan bir matın üzerinde rahat hareket edemezsiniz. Mat yere sağlam tutunmalı ve sizinle bir bütün oluşturmalıdır. Eğer eklemlerim rahat etsin istiyorsanız tercihinizi kalın matlardan yana kullanabilirsiniz. Lakin bazı duruşlarda ayağınız matın içerisine gömülebileceği için bunu da göz önünde bulundurmanız da fayda var.

Mat Temizleyicisi

Yoga matları doğru temizlenmediği zamanlarda vücut terinizle birleşerek bakteri yuvası oluşturabilir. Bu nedenle matlarınızı günlük olarak temizlemeli ve havalandırmaya özen göstermelisiniz.

Mat Çantası

Evde yoga yapmak yerine stüdyo tarzı bir yerden yana tercihinizi kullanıyorsanız mat çantası edinmelisiniz. Matın yanında gelen kalın lastik evden dışarı matı taşımak için ideal bir araç değildir. Bu tarz çantalar matınızı taşımak için özel olarak yapılmış bir ekipmandır. Bu sayede matı zarar görmeden dilediğiniz yere götürebilirsiniz.

Mat Havlusu

Genellikle matı terden kullanmak için kullanılan bu havluları seçerken matınızla uyum sağlamasına özen gösterin. Eğer fazla büyük ya da küçük bir havlu kullanırsanız yaptığınız hareketlerde sorunla karşılaşabilirsiniz. Havlu sayesinde matınız terden ıslanmayacaktır. Mini boy alacağınız havluları ise el ve yüz havlusu olarak kullanabilirsiniz.

Blok

Her insanın vücut tipi farklıdır. Kimi insanın bacakları çok kısa ya da kolları çok uzundur. Yoga bloklarının amacı sizi yoga esnasında yaptığınız hareketlerde ve duruşlarda rahat ettirmektir. Bu tarz bloklar bel ve sırt esnetmelerinde oldukça faydalı yine de daha önce blok kullanmadıysanız kullanmadan önce bir uzmandan görüş almanızda fayda var.

Yoga Kemeri

Yoga kemeri kademeli olarak esneme hareketleri yapan kullanıcılar için oldukça yararlı bir araç. Esnemek için yaptığınız hareketleri daha kolay bir şekilde yapabilmenize olanak tanır. Özellikle arka taraflardaki esneme hareketlerini hissetmek için ekstra bir çabaya gerek kalmaz.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Response